Pētījums • 13.03.2015

Ministrijas skaitļu labirintos

Ministrijas skaitļu labirintos

 „Praktiskā Astroloģija”

Pēdējos mēnešos divu ministru darbība izraisījusi īpaši aktīvu reakciju Latvijas sabiedrībā. Par izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža izteiktajām un jau īstenotajām idejām notikušas viskarstākās diskusijas, un vienaldzīgo, šķiet nav. Pastāv divas nometnes: PAR un PRET. „Praktiskās Astroloģijas” interese par ministriju pašreizējo nosaukumu atbilstību to īstenotajām funkcijām radās nejauši, zinātkāres un, varētu teikt, pat joka pēc. Taču secinājumi ir interesanti un negaidīti. Ministriju nosaukumus pētīja un skaidroja sertificēts numerologs un astrologs Kristaps Baņķis.

Viņš uzreiz norāda, ka analizējot netika ņemts vērā ne ministrijas dibināšanas datums, ne ministra personība, ne katras valdības ietekme.

Kristaps Baņķis salīdzināja oficiāli un ikdienā visbiežāk lietoto katras ministrijas nosaukumu. Oficiāli lietotais jeb pilnais nosaukums ir, piemēram, Latvijas Republikas Tieslietu ministrija un tas norāda uz ministrijas darbu, uz to, ko ministrija piedāvā sabiedrībai. Savukārt saīsinātais nosaukums – Tieslietu ministrija – norāda uz to, ko sabiedrība no šīs ministrijas sagaida. Ideāli būtu, ja ministrijas darbība un sabiedrības vēlmes saskanētu, pretējā gadījumā rodas neizpratne, nesaprašanās un katra puse runā savā valodā. Matemātiski rēķinot, jo lielāka starpība starp vienu un otru skaitļos izteikto nosaukumu, jo lielāka plaisa starp ministriju un sabiedrību, starp piedāvājumu un vēlmēm.

Pirms analizēt ministriju nosaukumus, ir jāizskaidro dažu citu nosaukumu skaitliskā formula. Gan nosaukums „Latvijas Republika”, gan „Latvija” satur skaitļa 8 vibrācijas. Tas simbolizē finanšu jaudu un tajā pašā laikā – apgrieztās attiecības naudas lietās. Astotnieks ir viens no karmiskajiem skaitļiem, kas ietekmē procesus un notikumus. „Tāpēc Latvija vienmēr trāpīsies pa vidu, un es to salīdzinu ar atrašanos uz lieveņa – viens gals iekšā, otrs ārā. Jāmāk balansēt. Mums ir lemts būt viducī, mēs pat starp Baltijas valstīm atrodamies vidū,” skaidro Kristaps Baņķis. „Astotnieks ir kā nasta plecos, tas nozīmē kalpošanu. Daudzi Astotnieku uzskata par finanšu skaitli, bet tas ir sabiedriskās kalpošanas skaitlis numur viens,” uzsver numerologs.

Viņš saka – Astotnieks uzliek konkrētus pienākumus arī ministriem. Ne velti vārdam „ministrija” piemīt skaitļa 4 simbolika. Ja Astotnieks nozīmē darbu un finanses, tad Četrinieks – darbu, birokrātiju, struktūru, sakārtotību un lēnu attīstību un virzību. Četrinieks nav dzīvīgs un atraktīvs, bet lietderīgs šai valstij. Tieši to Latvijai kā valstij vajag, lai kaut ko sasniegtu. Taču sabiedrība pieprasa atraktivitāti.

MINISTRU KABINETS

Pilnajam nosaukumam piemīt skaitļa 9 vibrācijas. Pārvaldības skaitlis. „Politiķu iestādījums,” kodolīgi raksturo Kristaps Baņķis. Devītniekam patīk dot padomus, kas ir politiķu funkcija. Ļoti spēcīga institūcija.

Saīsinātajam nosaukumam ir skaitļa 11/2 vibrācijas. „Latvijā no Ministru kabineta gaida, ka tas apmierinās visu vajadzības. Ja sāks izdabāt, cilvēkiem tas patiks, bet tik un tā viņi būs neapmierināti. Ja ietekmēs likumdošanu, valsts pārvaldi, tad Ministru kabinets iegūs popularitāti. Nevajag iet cilvēku pavadā. Cilvēki vairāk novērtēs, ja darīs gudras un uz attīstību tendētas lietas,” iesaka numerologs.

IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 1 vibrācija – tātad kustība, attīstība, viss modernais. Vadītāja amatā tiek gaidīts „Napoleons”, proti, tāds, kurš spēj virzīt, bīdīt idejas un darbus. Šis nosaukums no ministra prasa jaudīgus apgriezienus, un iecerēto var īstenot, ja vien pietiktu pacietības. Taču Vieniniekam pacietības nekad nepietiek, tas lec ārā no kopējā Ministru kabineta konteksta. Ministrijas nosaukumu var salīdzināt ar īlenu maisā. Tāpēc šai ministrijai laika gaitā mainījušies nosaukumi, piemēram, Izglītības, kultūras un zinātnes ministrija, kā arī viena no tās jomām vienmēr ir bijis sports, pat ja nosaukumā tas netiek minēts. Tā ir vairākkārt apvienota un reorganizēta, tālab pretestība šīs ministrijas darbam ir tik liela. Vieninieks un Astotnieks savstarpēji nesader, ja runa ir par naudu, jo Astotnieks jeb Latvijas Republika neizdos naudu, bet progress, ko pārstāv Vieninieks, prasa līdzekļus.

Saīsinātais nosaukums liecina, ka sabiedrība ministriju saista ar komunikāciju un izglītošanās funkciju.

VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA

Pilnais nosaukums jeb skaitļa 2 vibrācijas liecina, ka ministrijas funkcija ir aizsargāt, nosargāt. Ministrijas struktūra prasa līdzsvaru, harmoniju, sabalansētu darbību. Tāpēc ministra plānotās reformas neatbilst ministrijas būtībai.

Saīsinātais nosaukums (skaitļa 4 vibrācijas) liecina – šī ir darba ministrija, no kuras sabiedrība gaida pakāpenisku attīstību. Tauta šīs ministrijas vadītāja amatā neprasa harismātisku personību, bet gan stabilu profesionāli, darba cilvēku.

TIESLIETU MINISTRIJA

Pilnais nosaukums nes skaitļa 9 vibrācijas. Deviņi ir politiķa un tiesneša simbols. Tas ir pārvaldīšanas skaitlis un pēc savas būtības tieslietām, tiesas spriešanai ļoti piemērots. Taču ne attīstībai. Par laimi, sabiedrība no ministrijas attīstību negaida. Šajā ministrijā jāstrādā labai komandai, jo vadītājs viens nevarēs īstenot lielos mērķus. Līdzko ministrija neuzņemas kaut ko vadošu, sabiedrībā rodas neizpratne – nez, ko viņi tur dara? Skaitliskā starpība starp abiem nosaukumiem ir septiņi, kas neizpratni pastiprina. Tāpēc ministrijai vajadzētu skaidri formulēt mērķus, jo Septītnieks „atbild” arī par slēptām lietām, slepenām struktūrām.

Saīsinātajam nosaukumam ir skaitļa 11/2 vibrācijas. Tauta vēlas, lai par to rūpējas, lai ministrijā strādātu profesionāļi, atsaucīgi un toleranti cilvēki. Sabiedrība no šīs ministrijas sagaida viedumu. „Mēs gaidām rūpes, bet ministrija piedāvā pārvaldīt. Mēs aizejam, lai mūs saprastu, bet mums dod padomus, kodarīt. Tādā situācijā cilvēks vairs nejūtas aprūpēts,” skaidro Kristaps Baņķis. Tiklīdz Tieslietu ministrija spēs uzņemties skaitļa 11 lomu – izvirzīt lielus mērķus un piedalīties valsts pārvaldē kā virzītājspēks, arī sabiedrībai kļūs vieglāk izprast ministriju.

LABKLĀJĪBAS MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 2 vibrācijas.

Saīsinātajam nosaukumam atbilst skaitļa 4 vibrācijas. Cilvēki gaida, ka būs stabilas sociālās garantijas un tās tiks nodrošinātas ilgtermiņā, bet Divnieks cerības un vēlmes neattaisno. Tiklīdz politiskie vēji mainās un sāk pūst citā virzienā, tā Divnieks grozās līdzi. Turklāt Divnieks allaž gribēs būt populārs, jo ir populists. Tā rodas dilemma starp popularitāti un ilgtermiņa stabilitāti. No Četrinieka gaida parūpēšanos, dzīvesgudri īstenotu stabilitāti (pat pieņemot nepopulārus lēmumus), bet saņem populismu, izdabāšanu un pielāgošanos visiem vējiem primitīvā līmenī. Lietderīgāk būtu, ja ministrija spētu prognozēt, kur šie vēji pūtīs, un attiecīgi rīkotos. Šajā ministrijā neviens vadītājs nebūs labs, tāpēc, ministri un to kandidāti, samierinieties! Līdera jautājums būs vienmēr aktuāls.

SATIKSMES MINISTRIJA

Gan pilnais, gan saīsinātais nosaukums, ietērpts skaitļos, ministrijas būtībai atbilst kā vāciņš podiņam. „Šī ir nozare, ar kuru Latvijā var eksperimentēt. Abi skaitļi – Trijnieks un Piecnieks – ir komunikācijas un transporta skaitļi, kas gan var piesaistīt arī avantūristus,” vērtē Kristaps Baņķis. Te vietā atgādināt vilcienu iepirkuma skandālu un iecerētos grandiozos projektus, kad ministriju vadīja Ainārs Šlesers. „Šajā ministrijā un pieņemtajos lēmumos stabilitātes nebūs, bet pastāv iespēja eksperimentēt, tāpēc šī ministrija piesaista cilvēkus, kuri uzdrīkstas, piemēram, Šleseru. Šī iestāde ir viegli „paceļama” un kā ministrija – prestiža,” vērtē numerologs.

FINANŠU MINISTRIJA

Saīsinātajam nosaukumam ir skaitļa 8 vibrācijas – cilvēki gaida, ka šī iestāde varētu Latviju padarīt par labklājības valsti, viņi vēlas finansiālu stabilitāti, bet ko dara ministrija? Šķiež naudu!

Pilnais nosaukums satur skaitļa 6 vibrācijas – tātad ministrija visus finanšu līdzekļus, kas nonāk tās rokās, liek lietā un attīstība nenotiek. Ministrijai vajadzētu domāt par to, kā vairot naudu. Šāda kombinācija būtu laba labklājības valstī, kur valsts finanšu galvenais dalītājs rīkotos kā gādīga mamma: prastu gan uzkrāt, gan iekrāto sadalīt, ievērojot katra „bērna” vajadzības.

EKONOMIKAS MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 6 vibrācijas. Un atkal jau – māk tērēt, bet neprot vairot ienākumus.

Saīsinātajam nosaukumam – skaitļa 8 vibrācijas. „Abām „naudas ministrijām” atbilst Sešinieks un Astotnieks. Pa kurieni lai Latvijā ienāk nauda?!” izsaucas numerologs. „Mūsu Finanšu un Ekonomikas ministrija pēc nosaukuma atbilstu labklājības valstij, kur viss ir sakārtots un noregulēts. Bet Astotnieks ir krīzes skaitlis, un Latvija ir krīžu valsts. Mums nav paredzēta stabilitāte. Mēs no ministrijām vēlamies stabilitāti, nevis attīstību, bet valsts horoskops nosaka – attīstība ir krīzē.” Turklāt šo ministriju vada mākslas bakalaura grādu klavierspēlē ieguvis ministrs. Kristaps Baņķis vērtē, ka ministrijā vadības grožus vajadzētu turēt cilvēkam, kurš būtu gatavs strādāt jaudīgāk un rīkoties ar dzelžainu tvērienu. „Ministrija ir tendēta uz mieru, bet vajadzīgs apvērsums,” viņš piebilst.

IEKŠLIETU MINISTRIJA

Pilnais nosaukums satur skaitļa 7 vibrācijas. Atgādinām, ka Septītnieks apzīmē slēpto un nezināmo un vienmēr pastāv iespēja, ka krustosies godīgas un slēptas, pat kriminālas intereses. Arī slavenais aģents 007 jeb Džeimss Bonds taisnību panāca ar ne īpaši godīgām metodēm. Ap šo ministriju vienmēr būs neskaidra aura. Tas attiecas arī uz noslēgtajiem līgumiem. Pietiek tikai pieminēt fotoradarus!

Saīsinātais nosaukums nes skaitļa 9 vibrācijas – cilvēki gaida, lai ministrija taisnīgi pārvaldītu, bet iegūst Septītnieku, tātad neskaidrību ir vairāk nekā vajag. Devītnieks neprot būt nepatiess, tas ir tāds mazliet dullais, kurš tic tam, ko dara. „Tomēr cilvēku uzticība šai ministrijai ir liela, dievs dod to attaisnot,” piebilst Kristaps Baņķis. Ministrijas vadītāja krēslā cilvēki vēlētos redzēt lielu personību.

KULTŪRAS MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 4 vibrācijas. Tātad – darbs.

Saīsinātajam nosaukumam piemīt skaitļa 6 vibrācijas. Sabiedrība uzskata, ka ministrijai jāapvieno latviskās vērtības, bet nekādas revolūcijas nav jārīko. Tauta šo ministriju uztver kā ģimenes locekli. Jauki, ja šādā „ģimeniskā modelī” ministre ir sieviete, kura mīlīgi parunājas ar cilvēkiem.

VESELĪBAS MINISTRIJA

Pilnais nosaukums – skaitļa 9 vibrācijas. Pārāk politizēta institūcija, kas mēģina pārvaldīt, bet rīkojas haotiski. Šai ministrijai pūrā ielikta vēlme veikt reformas. Diemžēl Devītnieks nezina, kas viņam sanāks. Viņam vajag revolūciju, un viss. Tad jau redzēs, kas būs – tā varētu skanēt Devītnieka moto. „Par daudz reformu, pārāk maz stabilitātes. Šo varēja nosaukt par Reformu ministriju,” ironizē numerologs. „Latvietis ir ļoti pacietīgs ilgtermiņā, bet viņš nevar ciest reformas un tāpēc nejutīsies labi, ja tās turpināsies. Ministrija ir pārāk atrauta no realitātes un dzied pārāk augstu dziesmu. Tāpēc cilvēks nesaprot, ko viņam personīgi šī ministrija dara labu.” Šīs ministrijas vadībā jāatrodas autoritātei.

Saīsinātais nosaukums – skaitļa 11/2 vibrācijas. Cilvēki gaida, ka par viņiem rūpēsies lielos veselības centros, kur būs pieejami attiecīgi pakalpojumi, bet ir spiesti klausīties par mākslīgās apaugļošanas programmu un tamlīdzīgām tēmām, kas drīzāk saistītas ar pētniecību un zinātni, nevis šo ministriju. „Kāpēc man tas viss jāzina?” varētu jautāt lauku sieviņa, kura nekādi nevar nokļūt pie daktera. Viņa no ministrijas vēlas organizētību, kārtību, stabilitāti, bet dabū diskusiju par abortiem. „Parūpējieties labāk par manām tagadējām vajadzībām un tad rīkojiet savas konferences!” – tā varētu atbildēt hipotētiskā lauku sieviņa.

AIZSARDZĪBAS MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 11/2 vibrācijas. Šī ir pietiekami populistiska iestāde, tāpēc to var vadīt harismātisks cilvēks bez zināšanām un saprašanas. Neko ļaunu tāds ministrs nenodarīs, kaut arī liels darītājs nebūs. Pietiek, ja viņš prot skaisti runāt, patīk cilvēkiem un nav autoritārs. Ministrijai vajag iesaistīties lielās organizācijās.

Saīsinātajam nosaukumam piemīt skaitļa 4 vibrācijas. Četrinieks nodrošina, ka ministrija strādā kā labi ieeļļots mehānisms. Tauta saka – jā, aizsardzību un drošību vajag, bet tik daudz naudas tērēt gan nevajag. Cilvēki vēlas, lai šī ministrija sargātu dzimteni, nevis lai sūtītu armiju palīgā citām valstīm.

ĀRLIETU MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam ir skaitļa 7 vibrācijas. Septītnieks norāda, ka cilvēki īsti neizprot, ar ko ministrija nodarbojas, kāda ir tās struktūra, kurā pastāv zināma slepenība, neredzamā puse. „Latvija ir vairāk iekšlietu valsts,” norāda Kristaps Baņķis.

Saīsinātajam nosaukumam atbilst skaitļa 9 vibrācijas. Devītnieks nodrošina, ka cilvēki ministrijai uzticas drīzāk akli nekā ar izpratni. Tauta vēlas, lai šis resors ir padomdevējs, bet tās vadītājs – cilvēks, kurš būtu kā saaudzis ar šo ministriju, harismātiska personība. Sabiedrība sagaida lielāku uzdrīkstēšanos no ministrijas un ministra.

ZEMKOPĪBAS MINISTRIJA

Pilnajam nosaukumam piemīt skaitļa 6 vibrācijas. Vai ministrija ir jaudīga un ietekmīga? Drīzāk ne. Tā spēj apkopot viedokļus, bet ne ietekmēt procesus. Ministrijā vajadzīgs harismātisks, mazliet dulls vadītājs. Revolucionārs.

Saīsinātajam nosaukumam ir skaitļa 8 vibrācijas. Cilvēki gaida stabilitāti un naudu. Viņi vēlas vairāk nekā ministrija spēj dot. Ministrija piesaista savējos, patīkamas un ērtas personas, bet cilvēki grib dzelžainu, mērķtiecīgu rīcību un, pats galvenais, rezultātu.

SECINĀJUMI

Ministrijas ar Četrinieka, Piecnieka un Sešinieka vibrācijām ir Latvijai vispiemērotākās. Vieninieks ir pārlieku lecīgs un nesaderīgs ar valsti, bet citu skaitļu vibrācijas, kas ietvertas ministriju nosaukumos, Latvijai ir neitrālas.

Ir darba un izaugsmes ministrijas. Diemžēl Latvijas valdībā izaugsmes ministriju (Ārlietu, Ekonomikas, Finanšu) nosaukumos ietvertā enerģētika nenodrošina šo funkciju īstenošanu.

Ministrijas, kurām piemīt Piecnieka, Sešinieka un Septītnieka vibrācijas, tiek uzskatītas par prestižām. Jo īpaši Septītnieks nodrošina slepenību, noslēpumainības auru.

LATVIJAS BANKA

Nosaukumam «Latvijas Banka» piemīt skaitļa 4 vibrācijas. Tas nozīmē, ka Latvijas centrālā banka ietur konservatīvu stilu un grūti pielāgojas straujām izmaiņām, tāpēc dinamisku attīstību no tās gaidīt nevajag.

Valsts no bankas, iespējams, dažreiz tomēr gaida enerģiskāku, ātrāku rīcību un rezultātu, bet bankai tas nav nepieciešams. Tā notur lēnu, mierīgu, stabilu tempu. Naudas krātuvei šā skaitļa vibrācijas ir ideāli piemērotas. Četriniekam ir svarīga stabilitāte, tāpēc mūsu lats ir drošībā. Turklāt skaitlis 4 simbolizē ārpus laika un telpas pastāvošu stabilitāti. Varētu teikt, ka šādā nozīmē Četrinieks ir nemirstīgs. Ja kāds iesēžas šā skaitļa vibrācijas saturošas organizācijas vadības krēslā, tad viņš ir gandrīz mūžīgs, ja vien pats neizdomā mainīt darbības lauciņu. Ja atminamies, tāds bija iepriekšējais Latvijas Bankas prezidents Einars Repše, kurš šo labi apmaksāto sēdekli pēc diezgan daudziem darba gadiem pats nomainīja pret premjera salīdzinoši cieto koka beņķīti.

Četriniekam patīk kārtība, bet tas ir grūti pārvaldāms. Tik tiešām, ne visiem politiķiem vai ekspertiem ir tīkama Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča konsekventā lata aizstāvība un kurss uz eiro ieviešanu. Un neviens viņa viedokli nav spējis ne sašķobīt, ne mainīt.

Vēdiskajā kultūrā Četrinieks simbolizē čūskas pārcirsto apakšdaļu. Zīmīgi, ka arī Latvijas Bankas ēkas noformējumā ir iekļauts čūskas simbols. Tātad gan Latvijas Bankas nosaukumā, gan ēkas noformējumā ir iekļauts čūskas simbols, un nākamais – 2013. – gads Austrumu kultūrā ir Čūskas gads. Numerologs un astrologs Kristaps Baņķis saka – tieši nākamgad Latvijas Banka nāks klajā ar kaut ko kardinālu un būtisku. «Šis būs finanšu laiks,» viņš norāda.

Protams, nākamgad ir pēdējais laiks skaļi runāt par eiro ieviešanu Latvijā, ja Latvija vēlas 20014. gadā pievienoties eirozonai. «Tā arī notiek – kad vairs nav izejas, tad Četrinieks nosaka toni. Kad runā visi, tad Četrinieks nelien ārā,» komentē Kristaps Baņķis.

SKAITĻU NOZĪME

1 – iemieso vadošu, autoritatīvu vadības stilu. Tāds varētu atbilst Valsts prezidentam. Vieninieks ir pārāk radošs Latvijas Republikas nosaukumu raksturojošajam skaitlim 8, jo Vieninieks un Astotnieks vienmēr „saies ragos” finanšu jautājumos. Turklāt abu skaitļu starpība ir 7, kas izraisa neskaidrības un neizpratni.

– atbilstīgs skaitlis nozarēm, kur nepieciešama aprūpe, cilvēku sociālo vajadzību un labklājības apmierināšana. Tomēr Divnieks nekad nerunās par attīstību un dinamiku, drīzāk pielāgosies adaptēsies, bet jaunas idejas neradīs.

– viens no dinamiskākajiem skaitļiem. Spēj labi apsaimniekot resursus, lieti noder tur, kur vajadzīga komunikācija, aktivitāte, radoša pieeja.

– veicas organizatorisku un konstruktīvu jautājumu risināšana. Attīstība notiek lēni, bet pamatīgi. Četrinieks ir neaizstājams visur, kur vajag rūpēties, aizsargāt un organizēt. Četrinieks ir noderīgs tur, kur nevajag ātru izraušanos, bet gan ilgu stabilitāti. Nelielai valstij ministrijas ar Četrinieka vibrāciju būs kā enkurs.

5 – vēl radošāks un inovatīvāks nekā Trijnieks. Labākā darbības joma – starptautiskie sakari, transporta nozare, darbošanās iespējami tālāk un plašāk.

– piestāv vārdam „labklājība”. Sešiniekam piemīt vairāk sociāla rakstura funkcijas. Sešinieks ir kā cāļu māte, kas visus glabā zem sava spārna, gādā, lai visi jūtas labi un atrodas harmonijā. Sešinieks prot apsaimniekot resursus, bet diemžēl tam piemīt īpašība šķērdēt līdzekļus.

– liecina par slēptām, slepenām struktūrām, nezināmiem ienākumiem, saikni ar kriminālo pasauli u.tml.

- der ekonomiskajai videi, jo skaitlis tendēts uz attīstību.

9 – pārvaldītājs, apsaimniekotājs, reformators, padomdevējs. Ja kādai ministrijai piemitīs Devītnieka vibrācijas, tad tā centīsies pierādīt, ka ir labākā, gudrākā un saimnieciskākā. Taču attīstība nenotiks, būs tikai dinamika un haoss, un vēlme visiem diktēt savus noteikumus.